Zdravo. . Zelela bih da se raspitam do koje godine devojke rastu? Moja cerka je napunila 17 god. I visoka je 167. Visina je prosecna, ali ona nije zadovoljna jer zeli da bude manekenka. Da li postoje neki vitamini koji potpomazu rast, i mogu se kupiti bez recepta u apoteci? I da li je kasno da krene sa nekim sportom, da li jos uvek ima nade da jos poraste? Unapred, zahvalna

    Odgovoreno: 31. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Rast traje do završetka puberteta, odnosno negde do 18 godina. Mislim da sa takvom visinom sigurno nema potrebe za nekim endokrinološkim ispitivanjem i bilo kakvom terapijom. Vitamini i fizička aktivnost su sigurno od koristi za dobar razvoj koštanog sistema i podizanje opste kondicije i dobrog zdravlja.
      ass. Dr milena velojić golubović
      Pozdrav

    • Visoka sam 164 cm, a imam 14 godina, da li mogu dostići 170 cm?

    • kristina savic 11. 11. 2017.

      Imam 14 godina, i visoka sam 171cm. Hoću li još rasti?

    • Ja imam 16 god i visoka sam 155cm od sedmog razreda uopšte ne rastem. Šta da radim?

    • Ja imam 11 godina, u decembru punim 12, i visoka sam 150 cm. Mama mi je visoka 168 cm, a tata 180. Da li postoji mogucnos da porastem do 170-175 cm?

    • Imam 13 godina i visoka sam 139cm. Roditelji su mi takođe veoma niski. A doktorka kaže da su potrebna velika ispitivanja i izostajala bih iz škole puno pa nisam sigurna.

    • Ja imam 11 godina, punim 12. Treniram odbojku 4 godine i visoka sam 150cm. Da li ću biti visoka ili ću ostati mala?

    • Ljudi raste se do 15. Godine. Nema potrebe da brinete. Krenite na kosarku, plivanje, vozite bajs i hranite se zdravo.

    • I ja sam narasla 3cm od svoje devetnaeste, a sad mi je 23 i trenutno me bole i n0ge i ruke i mislim da jos uvek rastem: d

    • Imam 15. godina, a visoka sam 1. 56 m. Zanima me hocu li vise rasti. . . To me strasno brine

    • Sunce, sad imam 15 godina, i dalje stojim na 158. Ubicu se majke mi! Ostajem niska i to me izvodi iz takta. Fuj

    • E sunce a sta mislis za plivanje. . . Ma ja gubim nadu, vise ni neznam sta da radim

    • E, sunce hvala puno na savetu, ali da nije prekasno? Ipak imam 14 i po godina, 5 decembra punim 15? I ono glavno. . . Jer mogu da izvucem bar 175cm?

    • Olja, mislim da treba da pocnes da se bavis odbojkom ili kosarkom, jer ako nemas genetske predispozicije da budes visoka samo te ova dva sporta mogu povecat!!! Probaj i srecno, u pravim si godinama kad na visinu jos mozes uticat! Sve najbolje!

    • Ljudi, jel ja mogu da porastem bar do175cm, imam 14 god i 158. Sta vi mislite da li je moguce! Kiss za odgovor!

    • Gospodjo, ja sam od 18. Do 22. Godine porasla 4 cm, i sad imam 178-9cm. Ne mora da znaci da se raste do 18. Godine. Glupost!

    • Na koje ste pre svega fizicke aktivnosti mislili, ishranu idr?