Postovani doktore, u 28. Nedelji trudnoce sam radila ogtt sa 50 g glukoze, i rezultati su bili: 0min 4. 05mmol/l, 60min 9. 19mmol/l. Odmah sam dobila uput da uradim test sa 100 g glukoze, i evo rezultata 0min 4. 43 mmol/l 60min 10. 21 mmol/l 120min 8. 93 mmol/l 180 min 5. 10 mmol/l ako biste mogli da mi kazete kakav mi je rezultat, i da li treba da preduzimam neke dalje mere hvala unapred

    Odgovoreno: 31. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Na osnovu vrednosti testa može se reći da postoji poremećena tolerancija na glikozu koja ne zahteva lečenja ali u svokom slučaju se mora sprovesti odgovarajuća dijeta, obratite se vašem endokrinologu da bi vam dao dijetnu listu. Vodite računa o telesnoj težini. Kontrola šećra u krvi 1-2 puta mesečno.
      ass. Dr milena velojić golubović