Postovani, vec duze vreme patim od nesanice, ankcioznosti i depresije. Imam problema sa stitastom zlezdomj trenutno je hiperterioza a ja se leci od hyipoterioze, znaci nagli preokret. Ponekad pijem bensedin 5 ili 10 mg kao i sanval od 10 kg ali mi ni to hne pomaze vise. Da li ista postoji loekiova za to a da se mogu dobiti bez recepta jer zbog posla, na kome sa takoreci ceo dan, nema sanse da odem lekaru. Imam 48 god i jos uvek ne vidim znake menopauze. Menstruacije su redovne a ostale simptome dipresije i td ijmam vgec 20 god. Pa ne4 mogu biti vise od 20 god u menopauzi? Tesko, jasko tesko, samo za vreme god odmora idem lekaru a lekoe mi e joe prepisivati unapred toliki dugo. Sem biljnih, koji mi nikako ne pomazu, sta jogu bez recepta uzimati. Unapred hvala

    Odgovoreno: 31. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Bilo kakva promena funkcije štitaste žlezde se mora lečite, ali ne mogu da zaključim o čemu se radi kod vas jer nema podataka o vrednostima hormona i terapiji koju uzimate što se tiče štitaste žlezde. Ukoliko lečite hipertireozu moguće je da se lekovima napravi stanje hipertireoze, kada treba korigovati dozu leka. Upotreba sedativa može biti korisna ako za to po proceni lekara ima potrebe. Nisam upoznata koji od njih idu na recept a koji ne.
      ass. Dr milena velojić golubović