Ako moze brz odgovor. Od maja meseca osecaj pritiska na vrat jako smeta ogrlica, pritom kasalj koristila antibiotike i bude malo bolje. U julu mesecu isto a od 20. 0. 9. 2009 diareje kasaste stolice i prekomerno znojenje, leceno kao bronhitis i astma. Pre 5 dana kontrolisana labortorija gde je t3, t4 a-tg tsh receptorska antitela povisena a tsh nemerljiv. Uz- stitna zlezda uvecana nehomogena. Th propranolol, tiastat, napomena da sam hipertonicar. Molim vas za misljenje da li se radi o hasimoto ili nekom drugom oboljenju stitne zlezde.

    Odgovoreno: 25. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Radi se povećanoj funkciji štitaste žlezde, hipotireozi. Terapija lekovima je efikasna ali se mora sprovoditi duže vremena, i do dve godine, da bi se postiglo definitivno izlečenje. Doze se vremenom smanjuju. Potrebne su redovne kontrole ft3, ft4, tsh i trab, na 2-3 meseca. Nastavite sa vašom redovnom kardiološkom terapijom.
      ass. Dr milena velojić golubović
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #43365

    • Velika depolovska 08. 11. 2009.

      Boleduvam od hypotireozastitna zlezda mi e eutiroidna a imav i pokacen prolactin sakam da prasam da li clomifen i pregnil mozat da mi ja vlosat sostojbata so tiroidnata i so prolactinot