Pre dve godine sam operisala čvor na desnom režnju štitne žlezde, levi je ostao. Pre par meseci sam počela da primećujem probleme, ginekološke, dobijala sam menstruaciju na 15 dana, a danas sam bila i na uz dojke gde je lekar ustanovio prisustvo velikog broja cisti na obe dojke. Pregledom starih nalaza ustanovio je veliko povećanje cisti u odnosu na zadnji put. Rekao je da nešto pokreće te ciste i da pravi ginekološke probleme. Kada je pogledao štitnu žlezdu ustanovio je dva čvora na mestu gde sam operisana i a i na levom režnju i uputio me je u s. Kamenicu (pošto sam tamo operisana) . Da li je moguće da mi je ove probleme napravila štitna žlezda i da li je moguće da ću ponovo morati na operaciju? Lekove nikada nisam koristila jer su rezultati hormona bili u granicama. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 25. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Ukoliko su vrednosti hormona u granicama normale, štitasta žlezda ne može biti razlog vaših tegoba, bez obzira na postojanje nodusa. Dešava se da se i nakon operacije ponovo jave nodusi sa iste strane jer uvek ostane nešto tkiva. Prekontrolišite ft3, ft4, tsh, kacitonin, tg.
      ass. Dr milena velojić golubović