Mozete li me reci sta znaci dijagnoza: struma diffusa per magna. Hyperthyreosis primaria in th doktorica mi je danas predlozila operaciju. . . . Koja bi bila negde u martu. . . Tsh, ft3 i ft4 su skoro u normali a anti-tpo je 1470 a treba da bude oko 80 pijem ptu i propranolol molim za vase misljenje unapred zahvalna ruzica

    Odgovoreno: 25. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Kod vas postoji veliko uvećanje štitaste žlezde koje je praćeno njenom povećanom funkcijom. Lečenje hipertireoze lekovima traje do dve godine. Ukoliko je žlezda tako velika moglo bi se razmišljati i o operaciji kao definitivnoj terapijskoj proceduri. Za sada nastavite sa propisanom terapijom. Kontrole ft3, ft4, tsh i trab na 2-3 meseca radi korekcije doze leka.
      ass. Dr milena velojić golubović