Imam 26 god i od pre dva meseca mi je otkriven ubrzan rad stitaste zlezde. Posto sam imala t4 56 t3 40, a tsh 0. 003, dobila sam terapiju taistat 2x1, propranol 2x1/4 od 40mg i bromazepam 2x1 od 1. 5mg, hormoni su pali t4 20 a t3 16, ali mi je tsh 0. 00004, da li je to normalno? Zbog alergije na taistat dali su mi ptu i to 4x1 od 50mg. I dalje pijem terapiju, rade mi analizu le, ali ne i hormona. Zanima me, sta se desava kada ths mnogo padne a t4 i t3 budu u granicama normale? S'postovanjem, daliborka

    Odgovoreno: 31. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Kada se započne terapija hipertireoze vrednosti hormona štitaste žlezde t4 i t3 padaju relativno brzo tako da mogu biti čak i normalni posle par nedelja terapije. Vrednosti tsh ostaju nešto duže sniženi tako da to ne bi trebalo da vas brine. Ako i kasnije ostanu niske govore o potrebi da terapija traje nešto duže i do dve godine. Ne prekidajte lečenje, redovno uzimajte terapiju bez obzira na gubitak simptoma i znakova bolesti i normalne vrednosti hormona.
      ass. Dr milena velojić golubović