Pozdrav, , moj problem je visok prolaktin, , koji je 560, , radila sam nalaz stitne ok je, za prolakt, pijem poznati bromergon, dr, mi je dao i utrogestan tabl. Ali od njih se jako ruzno osjecam, , imam jako mantanje, , nesvjesticu, , sada trebam raditi m, rezonansu, , hipofizu, , pa se nadam da ce sve biti ok, naime ja zelim ostati u dr, stanju, , a svi kazu da to nije moguce sa visokim prolak, za 10dana cu ponovo raditi test, , pa cu vidjeti, , moje pitanje je dali je moguce piti bromergon i raditi na bebi, , dali bi to utjecalo, , ako bi ostala u dr, stanju, , unapred zahvalna, , , pozzz, ,

    Odgovoreno: 25. 10. 2009.
    • Poštovana,
      U principu se ne preporučuje trudnoća za vreme lečenja hiperprolaktinemije bromergonom. Ako ipak dođe do toga vaš ginekolog i endokrinolog će doneti definitivnu odluko u nastavku terapije i zadržavanju trudnoće. Navedene vrednosti prolaktine i nisu tako visoke, tako da verovatno ima šanse da postoje ovulatorni ciklusi.
      ass. Dr milena velojić golubović