Poštovana dr golubović ako nije problem da mi malo pojasnite sledeći problemčić. Naime, 3xu mesec dana rađen je šuk 1 rezultat=7, 2 2 rezultat=8, 0 3rezultat=6, 9 nakon toga ogtt-sa insulinemijama0 i 120min vr. Glukoza 0-min 5, 9 insulin- 17, o ref. Vr 6-27 120min glukoza5, 0 insulin 46, 7 ref. Vr 6-27 (opterećenje sa 50g glukoze) juče je moj hba1c=7, 2 ovo mi nije jasno zasto se predlaže da se uvede terapija (metformin-siofor 500/850 1x1) znači interesuje me da li je već neophodno da se uvede ta terapija jer do pre 4 meseca moj šuk je bio savršen. Moj porodični lekar mi je rekao da je na osnovu ovih vrednosti prerano postavljena dg e11. Inače imam 24g, hipertensio. Art i e29. 1 na terapiji sam pregnyl 3x1500i. J. (sedmično) očekivano naj manje 2 god zbog aresta ui sprematogenezi

    Odgovoreno: 18. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Vrednosti ogt testa su potpune normalne i vaša glikoregulacija je u redu. Malo buni povišena vrednost jutarnje vrednosti u prvom testu i vrednost hba1c, ali se ona ne koristi kao dijagnostički parametar. U svakom slučaju za sada nema potrebe za terapijom metforminom. Kontrola šećera u krvi svaka tri meseca.
      ass. Dr milena velojić golubović
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #42611

    • Molim za informaciju o rezultatima koje sam dobila analizirajući štitnu žlezdu: ft3=4, 52 ft4=13, 82 tsh=6, 25. Lekarka opšte prakse mi nije sugerirala konsultacije sa endokrinologom, već mi je ultrazvuk i analiza ovih rezultata uradjena od strane orl doktora u domu zdravlja (14.07. 2009.). Recite mi kada da ponovim rezultate (ako je potrebno) jer mi nikakva terapija nije data. Imam 55god. Ugojila sam se uprkos nastojanjima da se to ne desi, fizička aktivnost kojom sam održavala idealnu težinu uopšte nema efekta, zamaram se, puls mi je jednom prilikom dok sam pešačila (uobičajenom brzinom od 5km/h) bio 229. Najlepše zahvaljujem na odgovoru.