Postovana, ovo su moji rezultati, ft4 12, 3 pmol/l 12 - 22 s- tsh 13, 4 mu/l 0, 27 - 4, 64 s- * tpo at 291, 7 iu/ml do 34 s- tg at 600, 8 iu/ml do 115 mozete li mi iz ovoga reci sta je po sredi, da li cu morati da pijem lekove celog zivota i ima li to veze sa cinjenicom da ne mogu poslednje dve godine da se oslobodim viska kilograma, da li je ovo posledica depresije, nervoze ili su depresija i nervoza posledice ovoga? Unapred hvala biljana

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Postoji uvećanje tsh, sa vrednostima ft4 na donjoj granici nnormale. Možda su malo prevelike vrednosti tsh za takve vrednosti ft4. Ne bi bilo loše da ponovite vrednosti ft3, ft4 i tsh pre odluke o terapiji koja će najverovatnije biti potrebna. Tegobe koje pominjete mogu biti posledica smanjenja funkcije štititaste žlezde.
      ass. Dr milena velojić golubović
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #41968

    • Ovo su moji rezultai ft4 17. 19 i tsh 2. 493, molim vas da mi objasnite i kazete da da li su mi rezultati uredu