Postovani, odradiila sam reproduktivne hormone 3. Dana ciklusa, ft4 i tsh i kortizol, a u vezi opadanja kose i pojacane maljavosti na bradi: prolaktin 178 mu/l fsh 8. 97 iu/l lh 4. 5 iu/l estradiol /e2/ 82. 2 pg/ml progesteron 0. 74 ng/ml testosteron 0. 49 ng/ml kortizol jutarnji 371 nmol/l ft4 16. 9 pmol/l tsh 2. 98 mu/l mozete li da mi protumacite rezultate i da li mogu da imaju veze sa pojacanom maljavoscu na bradi i opadanjem kose? Srdacan pozdrav i hvala na ranijem odgovoru,

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Navedene vrednosti urađenih hormona su potpuno u granicama normale, tako da je praktično isključeno endokrinološko oboljenje kao uzrok pojačane maljavosti. Verovatno se radi o konstutucionalnom hirzutizmu koji je u našem podneblju relativno čest. Postoji mogućnost terapije, obratite se vašem endokrinologu ili ginekologu.
      ass. Dr milena velojić golubović