Postovani, molim vas da mi odgovorite sta znaci sledeci radioloski nalaz. Stalk hipofize je medioponiran i slobodan. Adenohipofiza je normalne veli; ine, homogenog parenhima sa manjom t1w hiposignalnom promjenom sa desne strane koja postkontrasno ne pokazuje znake povisenja is, dijametra 3mm. U projekciji neurohipofize prikazuje se normalan t1w hiperintenzitet. Para- i supraselarne strukture su slobodne. Minimalna inerkarotidna distanca iznosi 17mm. Molim vas da mi sto pre odgovorite jer suprug i ja trebamo da idemo na vanntelesnu oplodnju. Unapred zahvalna, bilja. Zakljucak je da se detektuje miokroadenom hipofize.

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Postoji mikroadenom hipofize te je potrebno uraditi sve njene hormone, posebno prolaktin, koji je najčešći uzrok steriliteta, tako da sam sigurna da je to već urađeno. Ukoliko su vrednosti hormona u redu potrebno je samo praćenje adenoma, nmr hipofize 1-2 puta godišnje uz konsultaciju neurohirurga.
      ass. Dr milena velojić golubović