Vec dvije godine se lijecim od stitne zlijezde. Dijagnoza hasimoto thyroiditis. Povremeno su prateci problemi bili promuklost glasa i otezano disanje. U poslednje vrijeme ono je ucestalije, a kontrola stitne, poslednja, glasi>simptomi promuklosti i otezanog dsanja ne poticu od stitne, tsh 1, 4, ft4 21, tpo vise od 600. Konsultovala sam i otorinolaringologa cija je dijagnoza da je moj problem psihicke prirode, od stresova i sl. Mene to i dalje muci, kako da znam od cega je i koga da konsultujem, svi danas imamo stresova i problema, a nemaju svi problem promuklosti i otezanog disanja, ako je i od njih kako se lijeci jer mi to postaje strasna smetnja.

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Hašimoto tireoiditis ne daje bilo kakve tegobe i ne leči se sve dok je funkcija štitaste žlezde u granicama normale. Ponekad uvećanje same žlezde može stvoriti neke tegobe. Navedene vrednosti hormona su u redu. Potreban je ultrzvučni pregled štitaste žlezde.
      ass. Dr milena velojić golubović