Postovana doktorko, posle operacije u februaru mesecu odstranjena mi je stitasta zlezda. Ph dg. Je post thyroidectomaim totalis pp papillare t2n xmx. Na kontroli u julu rezultati su bili: t3-1. 75, t4-10. 7, tsh 4. 0, tg-at-16. 7. Pijem letrox 1 dnevno od 150mg. Sada u oktobru rezultati su: t3-1. 11, t4-126, tsh-3. 56, tg-1. 02, tgat-286 iu/ml. Upucen sam na ponovne analize sa ft4. Recite mi dali imam razloge za zabrinutost? Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Kako vam je odstranjena štitasta žlezda zbog postojanja papilarnog karcinoma terapija koju pijete nije samo radi nadoknade hormona već i postizanja što bolje supresije tsh, da bude skoro nemerljiv a da ne postoje simptomi predoziranja leka. Obratite se vašem endokrinologu. U principu nema razloga za brigu, hirurška intrervencija po pravilu predstavlja potpuno izlečenje.
      ass. Dr milena velojić golubović