Jasm dijabeticar (2) . Pame interesuje, naprimjer kad imam secer 8-9-ili 10 - jedinica. Koliko trebam da uzimam asunina, unapred vam ostajem zahvalan.

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Doza insulina se ne određuje po nekoj posebnoj šemi u odnosu na vrednosti šećera u krvi. Doze su individualne, određujeu se za svakog pacijenta prema njegovim potrebama, a zavise i od režima insulinske terapije, odnosno u koliko dnevnih doza se prima insulin. Morate se obratiti vašem endokrinologu radi eventualne korekcije terapije.
      ass. Dr milena velojić golubović