Poštovani, recite mi šta je bolje, tj korisnije, glucofage1000, uzimati jednom ujutro, ili po pola tablete ujutru i uveče? Unapred zahvalan!

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Teoirijski minimalna doza metformina, glucophage 1000, je 1500mmg, tako da se lek najčešće uzima 2 x 1 uz doručak i večeru, ili 3x1/2 uz svaki obrok. Po pravilu se ne uzima u jednoj dozi, tako da je možda bolje da pijete 2x1/2. Sve zavisi od postignute glikoregulacije.
      ass. Dr milena velojić golubović