Eho tireoideje-toreoideja je u osnovi izoehogene i nehomogenije eho strukture u predelu desnog lobusa gde dominira hipoehogeni nodus promera 13-10-10, 5mm koji pokazuje bogatu perinodusnu cd-signalizaciju. U desnom lobusu i mikronodus promera 7, 0-7, 5mm. U jugularnom slivu obostrano manje lgl. Labaratorija tsh-0, 7 ft4-12 ft3-3, 6 anti-tpo-at-20 tgat-15, calcitonin-2, 2 dg. Gusavost sa vise netoksicnih cvorova oblik i boja veceg nodusa se ne svidjaju doktoru.

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Vrednosti ispitivanih hormona su u granicama normale, tako da terapija lekovima nema smisla. Što se nodusa tiče nema sigurnih ultrazvučnih, scintigrafskih i laboratorijski nalaza da bi se procenio karakter nodusa. Jedina definitivna terapija je hirurško odstranjenje žlezde kada nodusi svojom veličinom prave kompresivne smetnje ili kliničke karakteristike bude sumnju na malignitet. Kod muškaraca se češće i brže odlučujemo za hiruršku intervenciju. Ultrazvučne kontrole dva puta godišnje.
      ass. Dr milena velojić golubović