Nivo hormona je u granicama normale, tumor marker-negativan, dg je struma polynodosa atoxica

    Odgovoreno: 06. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Nodusi, čvorovi, štitaste žlezde su relativno česti posebno kod žena i najčešće nisu praćeni poremećajem funkcije. Ne postoji lečenje nodusa lekovima i jedino definitivno rešenje ukoliko svojom veličinom prave probleme ili ima razloga da se sumnja na malignitet je hirurška intervencija.
      ass. Dr milena velojić golubović
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #41422

    • Meni je pronadjen pre 5 dana solitanan nodus oko 1. 5 cm u štitastoj žlezdi pa me zanima koliko je to opasno i dali je to rak?  Da li moram hitno da se javim doktoru? Inače bila sam kod privatnog doktora pa mi je pronadjen nodus i rečeno mi je da dodjem na kontrolu za dva ipo meseca. Malo me steže u grlu ali me ne bolimožete li mi opširno objasniti koliko je to opasno? Zabrinuta.