Eutireoidno stanje, uz nalaz, gde se u predelu desnog lobusa nalzi hipoehogeni nodus promera 13-10-10, 5mm, koji pokazuje bogatu perinodusnu cd signalizaciju. Preporucena je operacija, pa me interesuje da li moze da se izbegne i koliko je hitno? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 06. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Hirurška intervencija je jedina mogućnost za terapiju nodusa štitaste žlezde. Odluka se donosi na osnovu njihove veličine i postojanja sumnje na eventualni malignitet. Što se tiče veličine nodusa koju navodite ne verujem da može stvarati značajnije smetnje, tako da se može pratiti redovnim ultrazvučnim kontrolama 1-2 puta godišnje. O drugom aspektu odlučiće vaš endokrinolog na osnovu drugih pokazatelja.
      ass. Dr milena velojić golubović