Postovani doktore, vec 22 godine sam pod terapijom jer imam hipotireozu. Na redovnim kontrolama uglavnom mi je tsh povisen iznad 5, a t3 i t4 su u granicama normale. Poslednju kontrolu sam uradila pre 3 meseca. Na danasnjoj kontroli t3 i t4 su ok, ali tsh mi je drasticno pao na 0, 043. Napominjem da se za 22 godine nije spustio ispod 5. Na sta bi to moglo da upucuje? Hvala vam unapred

    Odgovoreno: 06. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Osim kontrole hormona, za korekciju terapije je bitno i postojanje simptoma u prilog male ili prevelike doze leka. Značajna odstupanja pojedinih hormona pri kontrolama često mogu biti i laboratorijska greška, pogotovu kod određivanja tsh gde se te oscilacije u rezultatima najčešće i primećuju. Ako se vi osećate dobro i nema novih simptoma nastavite sa istom terapijom u uradite redovnu kontrolu za 2-3 meseca.
      ass. Dr milena velojić golubović