Postovani, pre tri meseca sam operisala stitnu zlezdu. Primila sam radioaktivni jod posle kojem sam isla na scintigrafiju. Interesuje me da li scintigrafski snimak celog tela podrazumeva i snimak grudi, i da li bi se tim snimkom videle neke promene na grudima ukoliko ih ima?

    Odgovoreno: 12. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Scintigrafija celog tela je metoda kojom se otkrivaju eventualne grupe ćelija štitaste žlezde koje se nalaze u bilo kom delu tela, pa i u grudima, najčešće i plućima. Ova metoda se po pravilu radi u slučajevima potpunog odstranjenja štitaste žlezde i sumnje na zloćudne promene.
      ass. Dr milena velojić golubović