Vec dvije godine trosim lijekove za hipertireozu, favistan i propranolol. Prije par mjeseci dokt. Mi je ukinula favistan i sada uzimam samo propranolol jednu cetvrtinu dozu odrzavanja, medjutim srce mi je počelo opet ubrzano da kuca i znojim se pa se plasim da ce mi ponovo "proraditi" stitnjaca. Imam 35 g. Da li postoji mogucnost potpunog izljecenja hipertireoze?

    Odgovoreno: 03. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Medikamentozna terapija hipertireoze najčešće postiže stabilnu remisiju bolesti, odnosno izlečenje. Ukoliko se posle dve godine terapije nakon prekida terapije bolest vrati male su šanse da se izlečenje postigne lekovima. Tada u obzir dolazi lečenje terapijskom dozom j 131 i hirurška intervencija. Nakon prekida terapije obavezne su kontrole hormona na 2-3 meseca, i češće ako ima potrebe. Uradite ft4, tsh i trab.
      ass. Dr milena velojić golubović