Nedavno sam otkrila da mi je t3 na samoj donjoj granici referentnij vrednosti. Ultrazvukom je utvrdjeno da je levi rezanj uvecan 1. 75mm, a da desni ima pojacanu vaskularizaciju. Imam probleme sa pritiskom i cestim lupanjem srca. Takodje cesto osecam da mi vilica, usne, a ponekad i obrazi trnu i to mi smeta pri govoru. Prepisani su mi ksalol i presalol. Zanima me da li mogu da ocekujem da ce se uvecanje stitne zlezde povuci i njen rad normalizovati? Takodje bi mi svaki savet u vezi terapije i nacina da suzbijem nezeljene pojave bio veoma koristan. Unapred hvala

    Odgovoreno: 03. 10. 2009.
    • Poštovana,
      U proceni funkcije štitaste žlezde obično se određuju hormoni ft4 i tsh, tako da je potrebno da ih uradite ako postoji sumnja na neki odporemećaja. Ovako opisan ultrazvučni nalaz ne pokazuje ništa što bi trebalo da brine. U svakom slučaju mislim da vaša štitasta žlezda ne može biti razlog bilo kakvih simptoma.
      ass. Dr milena velojić golubović