Postovani, rezultati analize hormona su> t3 - 0. 81, t4 - 4. 2, tsh - 11. 39. Uz stitne zlezde - u celini je manjih dimenzija i redukovanog parenhima. Do sada nisam imala nikakvu terapiju. Planiram prvu trudnocu. Molim za savet oko rezulata. Srdacan pozdrav!

    Odgovoreno: 22. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Na osnovu rezultata hormona a i ulrazvučnog nalaza može se reći da postoji smanjeno lučenje hormona štitaste žlezde, hipotireoza koja se mora lečiti nadoknadom hormona, posebno ako planirate trudnoću. U hipotireozi je veoma često smanjena mogućnost začeća tako da može biti razlog steriliteta kod žena. U trudnoći rasti potrebe za hormonima štitaste žlezde tako da za normalnu trudnoću i razvoj ploda se moraju obezbediti dovoljne količine hormona štitaste žlezde kroz adekvatnu terapiju.
      ass. Dr milena velojić golubović