Imala sam povisen prolaktin koji drzim u normali pomocu bromokriptina. Poslali su me na rtg selle turcice i tu mi je nalaz: sela turcica mala i premoscene, dg=emphty sella. , a savetuje se mr glave zato sto mi je to sedlo malo! Sta to moze biti jako sam zabrinuta. Kako mi je to malo, od cega? I sta da radim? Unapred hvala

    Odgovoreno: 22. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Neophodno je kompletno funkcionalno ispitivanje hipofize i povezanih endokrinih želzdi, tireoideja, nadbubreg i gonade. Najsigurnija morfološka metoda u slučaju hipofize jesne nmr. Možda je najbolje da se sva potrbna ispitivanja sprovedu u bolničkim uslovima.
      ass. Dr milena velojić golubović