Imam 30 godina i pronadjena su mi anti gad antitela 0, 45. Test opterecenja je u redu, kao i c peptid. Kolika je verovatnoca da dobijem dijabetes tip1?

    Odgovoreno: 22. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Prisustvo navedenih antitela povećava rizik od nastanka šećerne bolesti tip 1. Da li će se i kada bolest razviti niko ne može reći. Ipak obratite pažnju na način ishrane, regulaciju telesne težine i fizičku aktivnost. Kontrola šećera u krvi 3-4 puta godišnje.
      ass. Dr milena velojić golubović