Dijagnoza: struma nodosa euflyreotica ve molam kazete dali treba da se operira ili? Tsh-0, 80- (0. 4-4. 5) sloboden tiroksin (fia) -11, 6 (8. 5-16 pmo/l) ve molam odgovorete

    Odgovoreno: 22. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Jedino definitivno rešenje nodusa je hirurška intervencije. Na osnovu rezultata hormona može se reći da je funkcija vaše štitaste žlezde u granicama normale. Odluka o hirurškoj intervenciji se uglavnom donosi na osnovu veličine nodusa i problema koje prave svojom veličinom.
      ass. Dr milena velojić golubović