Lecim st. Zlezdu od 2005, dijagnoza hasimoto tiroiditis, dr. Hajdukovic me lecio al sticajem okolnosti morala sam promeniti i lecim se na vma od 2007 i od tada nemam svog lekara stalno se menjaju, jedan kaze da imam i cvorice i da treba da se prati i da uradim test-hormone i kad dodjem drugi doktor i druga prica. T3, t4, tsh su mi promenjljivi, pijem letrox 100mg 1x1 2dana, treci dan 1x1/2. Zadnji nalaz t4-26. 38, t3-4. 45, tsh-0. 84 i zakazana kontrola za februar 2010 iako se zalim na gusenje, otezano gutanje, promuklost. , i dr kaze da to nema veze sa stitnom. Pre mesec dana sam operisala dojku i mislim da su i tu zatajili pa se plasim da ce mi se i sa zlezdom tako desiti i (interesuje me da li sam u pravu il ne) , da li biste mi mogli pomoci tako sto cete mi preporuciti gde bih mogla da odem na pregled i konsultaciju. Unapred hvala

    Odgovoreno: 22. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Terapija koju navodite koristi se samo u lečenju hipotireoze, smanjenog lučenja hormona štitaste žlezde. Ne pominjete tu dijagnozu. Hašimoto tireoiditis se ne leči, kao ni nodusi štitaste žlezde koji se mogu definitivno rešiti samo hirurškom intervencijom. Dakle osnovno pitanje je da li je funkcija vaše štitaste žlezde u redu ili ne. Na osnovu terapije i vrednosti hormona reklo bi se da ipak postoji manjak hormona koji se mora nadoknaditi lekovima koje uzimate. Tegobe koje pominjete ne bi trebalo da budu posledica izmenjene štitaste žlezde.
      ass. Dr milena velojić golubović