Postovana dr. Golubovic na re-dijeti sam i za 3 meseca sa98kg sam dosao na današnjih 85kg, tv 175, obim struka sa 113cm na danasnjih 94cm. Vec 7god imam hipertensio art i10 e29. 1, n46 u zadnje vreme glikemija jutarnja do7mmol/l juče ujutro 6, 91mmol/l (metod: trinder) opseg3, 5-6, 1mmol/l danas ogtt sa insulinemijama od o-120min o: glik5, 9mmol/l, insulin 17, 0uiu/ml rv. 6-27 120: glik. 5, 00mmol/l insul 46, 7uiu/mlrv. 6-27 test je rađen sa 50g glukoze u 2, 5dl vode molim vas za misljenje unapred hvala

    Odgovoreno: 21. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Ogt test se po pravilu radi sa 75gr glikoze i dijagnostička vrednost je ona dobijena u drugom satu. Za sada se ne može postaviti dijagnoza nekog poremećaja glikoregulacije, ali u svakom slučaju je neophodna dijeta sa korekcijom telesne težine i redovne kontrole glikemije 3-4 puta godišnje.
      ass. Dr milena velojić golubović