U februaru sam imala granicno umanjenu funkciju stitne zlijezde, aposlije toga nalazi su bili normalni, srce mi vrlo cesto ubrzano lupa. Sta da radim da li da trosim tablete i dalje.

    Odgovoreno: 21. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Ubrzani srčani rad je znak povećane funkcije štitaste žlezde. Ukoliko su hormoni smanjeni ili normalni ne može se lupanje srca objasniti poremećajem u radu štitaste žlezde. Ako ste započeli terapiju hipotireoze preparatima l-tiroksina moguće je da je doza leka veća od potrebne.
      ass. Dr milena velojić golubović