Godinu dana unazad dijagnostikovana mi je hipertireoza. Zadnjih 3 meseca sam bez terapije ptu-stanje remisije, pijem samo propranolol 2x1/4 i rivotril 0, 2 2x1/8 za smirenje (protekle godine sam imala dosta stresnih situacija) . Zadnji rezultat tsh 0, 144, ft4 16, 32, antitpo at 161, 6. Moj problem je što svakog dana osećam da ne mogu da udahnem dovoljno vazduha, a tad se još više uplašim i još mi je gore. Spirometriju sam radila i to je u redu, povremeno imam variranje krvnog pritiska, lupanje srca. Molim odgovor - da li mi se to dešava zbog štitne žlezde ili je na nervnoj bazi?

    Odgovoreno: 09. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Ukoliko je postignuta stabilna remisija, odnosno više meseci posle prekida terapija hormoni tireoidne žlezde ostaju u normali, nema razloga da sumnjamo da su sadašnje tegobe posledica oboljenja štitaste žlezde. Redovne kontrole na 3-4 meseca, uz kontrolu trab.
      ass. Dr milena velojić golubović