Prije 6 mjeseci mi je dijagnostikovana hipotireoza_hašimot. Antitjela su bila 777, 6, a tsh, t3, t4 u granicama, punkcija limfocitno tkivo. Štitnjača uvećana. Uvedena mi je terapija koju jako teško podnosim pa je započeto a sa malim dozama od 12, 5 mg, sad pijem 25mg i rezultati juče su mi bili tsh 0, 28, antitjela 519. Brine me ovako nizak tsh. Terapija mi je povećana još za 12, 5 mg prije ručka. U toku terapije imam skokove pritiska. Inače imam nizak pritisak i tad se jako loše osjećam. Jako se znojim kao da se istuširam u naletima. A posebno ako nešto radim. Imam 50 godina. Interesujeme da li je uopšte potrebna terapija. Hvala

    Odgovoreno: 09. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Mislim da u vašem slučaju uopšte nije postavljena dijagnoza hipotireoze. Hašimoto tireoiditis i postojanje uvećanog titra antitela ne zahteva bilo kakvu terapiju i ne stvara tegobe. Doze od 12. 5 i 25mikgr nemaju efekta i nisu potrebne. Postoji povećan rizik za pojavu hipotireoze te su potrebne redovne kont4role ft4 i tsh 2-3 puta godišnje. Tegobe koje opisujete mogu odgovarati i klimaksu.
      ass. Dr >milena velojić golubović