Poštovana imam 24g. , 47 kg, dijagnozu hashimoto t. , i neobičan problem. Naime, već oko mjesec dana uopće ne osjećam žeđ. Dok nisam shvatila, znao je proći i cijeli dan a da ne popijem ni kap tekućine. Sada sam se već navikla na stanje, pokušavam piti tekućinu kao prije, no neznam koliko mi je potrebno. Žeđ ne osjećam ni najmanje, ni kad jedem jako slano i sl. Apetit je dobar, th. Euthyrox 50. Da li se to lijeći, i od čega je to? Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 14. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Terapija koju navodite euthyrox se koristi samo u lečenju hipotireoze. Hašimoto tireoiditis se ne leči i ne stvara bilo kakve simptome dok je finkcija žlezde u normali. Tegoba koju opisujete ne bi mogla da se uklopi u oboljenje štitaste žlezde. Bitno je koliko mokrite u toku 24 sata, da li ima promena u mokraći, da li ima otoka, pre svega donjih ekstremiteta i možda nekih izmena u laboratorijskim nalazima, pre svega parametara bubrežne funkcije.
      ass. Dr milena velojić golubović