Postovani, moja svekrva je radila neke analize koje se odnose na stitnu zlezdu. Rezultati sledeci; t4 21, 10, tsh- 0, 03 i anti-tpo 12, 30. Tezultat tsh je jako nizak. Koliko je to strasno? Sta je u pitanju? Kako se leci? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 14. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Verovatno se radi o analizi ft4, što bi značilo da postoji uvećanje ovog hormona, uz smanjenje vrednosti tsh. To govori u prilog postojanja hipertireoze, povećanog rada štitaste žlezde koje zahteva hitnu terapiju. Obavezno se javite vašem endokrinologu radi postavljanja definitivne dijagnoze i početka terapije.
      ass. Dr milena velojić golubović