Ako nodusi na stitnoj zlezdi rastu i preko30mm a funkcija zlezde je u redu, da li je neophodna operacija. Ja se lose osecam, u grlu ponekad kao da imam zilete, glas me izdaje ali se plasim operacije. Postoje li neke druge terapije za ovo. Hvala vam unapred

    Odgovoreno: 14. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Veličina nodusa je ono što najčešće opredeljuje pacijente i lekare da se odluče na hirurško rešavanje nodoznih struma. Mislim da su nodusi koje navodite apsolutna indikacija za hiruršku intervenciju, bez ozira na normalne hormone. Bena drugog načina lečenja nodusa štitaste žlezde.
      ass. Dr milena velojić golubović