Pre četiri meseca mi je uveden lek dostinex 0, 5 mg dva puta nedeljno po pola tablete. Pre korišćenja leka prolaktin mi je bio 6, 86 ng/ml (2. 0-18. 0) a danas posle 4 meseca prolaktin je 2. 32 ulu/ml (86-324) , interesuje me koliko je to štetno i šta da radim pošto kod svog endokrinologa nemogu u skorijem periodu da dođem na kontrolu. Unapred hvala p. S. Tablete su mi uvedene zbog makroadenoma hipofize koji operacijom nije uklonjen do kraja, a neurohirurg trenutno neće da ponovo operiše nego me je uputio kod endokrinologa.

    Odgovoreno: 12. 09. 2009.

Komentari na pitanje: #38360

    • Meni su ispisali Bromokriptin pošto su mi morali u 5 mesecu trudnoće izazvati pobačaj. Od ovih tableta imam jake glavobolje. Pa ne znam da li mogu da ih zamenim sa Dostinex tabletama?