Meni je pre 4 god. Ustanovljem subklinički hipotiroidizam, tsh blago povišen, antitela povišena. Ft4 u redu, radila tada i ulatrazvuk št. Žlezde-u redu. Jula 2008 i dalje povišen tsh 7, 3 uz normalne tiroidane hormone, oktobar 2008 tsh 5, 4, tpoat 154, 3. Opet radim ultrazvuk, nalaz: palpalacijom štit. Žlezda na svom mestu, lako nehomogena, pokretna i bezbolna. Terapija sada nije potrebna. Endokrinolog mi je rekao da kontrolišem ft4, tsh i tpo-at za 6 meseci. Evo rezultata posle 6 meseci: ft4 14, 27, tsh 5, 24, tpoat 5, o1. Ovo je prvi put za 4 godine da mi je tpoat u normali. Pošto je meni ustanovljen hašimoto zbog povišenih antitela, a sad mi je tpoat u granicama normale o čemu se u stvari radi?

    Odgovoreno: 12. 09. 2009.

Komentari na pitanje: #38318

    • Dali na osnovu Tsh koji 5,4 tebam piti tu terapiju Ili treba jos neki nalaz? uz stitne ,dvije vodenaste ciste. Je li to Hasimoto?

    • Interesuje dali samo na osnovu tsh moze biti data terapija ili trebaju jos neki nalazi.

    • Interesuje mi dali samo na osnovu tsh,trebam piti tu terapiju ili su potrebni jos neki nalazi,imam I povecan holestorol ,neke simptome koji se mogu ukazivati na to ali mogu biti I drugi jer imam par autoimunih bolesti,

    • Operisla sam stutitnu ,odstranili su mi lijevi rezanj zlijezde 2019. godine. Nisam pila nikakvu terapiju sve do sada. radjen mi je tsh 5,4 I referentni interval 0.35 5.0I Dobila sam Euthyrox tbl.a25ch1/2 na taste.