Poštovana,
    Imam dijabetes tip 2,110kg, visina 160cm, godina 43, majka sam dvoje dece, radim puno i već mesecima osećam užasan bol u svim zglobovima, koji popušta tokom dana ali noću me ponekad i budi. Imam poslednjih dana povraćanje i proliv, nekontrolisano, i hiperglikemiju iako pijem samo vodu, šećer mi je oko 18 ili 19mm. Imam bolove u glavi često, a bolujem i od depresije i uzimam Fluoxetin 60mg dnevno, i Metofrimin 1000mg pogoršava mi se vid, imam poliuriju i polidipsiju, ali šećer mi je bio do pre par dana oko 10mm. Međutim poslednjih dana ne mogu da spustim nikako ispod 18mm. Molim Vas posavetujte me. Moj dr. je na odmoru i otići ću svakako ali bih volela mišljenje naših lekara jer ipak najviše verujem našima tj. vama, pratim Stetoskop redovno. Molim Vas pomozite. P. S. Pre mesec dana imala sam nagli napad herpes zostera, zbog stresa, rad, previše opterećenja na poslu i kod kuće, muž ne radi itd pa sam uzimala Aciklovir po preporuci lekara i to je sve prošlo ok.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 05. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Sigurno je da se dosadašnjom terapijom ne postiže zadovoljavajuća glikoregulacija i kontrola Vaše šećerne bolesti. Potrebno je korigovati terapiju. Takođe je neophodna i regulacija Vaše telesne težine jer se sa takvom gojaznošću mnogo teže postižu dobri rezultati u terapiji kako šećerne bolersti, tako i ostalih problema koje imate. Hitno se javite Vašem endokrinologu radi izmene terapije.
      ass. dr Milena Velojić Golubović. Pozdrav