Pozdrav i poštovanje,
    Interesuje me jedno pitanje u vezi moje majke bila je na ultrazvuku i ovo su rezultati. Desni režanj i istmus su urednih dimenzija, dok je levi nešto smanjen, oba režnja su talasastih kontura. U oba režnja vide se multipli hipoehogeni nodusi različitih dimenzija. U desnom režnju vidi se heteroehogeni nodus sa hipoehogenim rubom, prečnika 12mm. U istmusu se vide dve ciste, prečnika 4mm.
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 05. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Opisana žlezda je izmenjena sa više nodusa, ali ne može biti razlog bilo kakvih problema. Potrebno je uraditi hormone, proveriti funkciju žlezde, i ukoliko je ona u redu nema razloga za bilo kakvu terapiju već samo ultrazvučno praćenje 1-2 puta godišnje. Jedino definitivno rešenje za noduse štitaste žlezde je hirurška intervencija, ali za sada o tome ne treba razmišljati.
      ass. dr Milena Velojić Golubović. Pozdrav.