Poštovana,
    imam 21 godinu, išla sam na pregled štitne žlezde, hormoni ft4, ft3, tsh, anttpo, tg su u redu, žlezda mi je uvećana, imam jedan veći čvor i nekoliko manjih dijagnoza mi je struma diffusa gr. ii et polynodosa ( adenoma hyperfunctionale i. dex) euthyreosis. Šta to zapravo znači?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 01. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Ukoliko postoji funkcionalni adenom štitaste žlezde potrebna je određena terapija. Bez scintigrafije nije moguće postaviti ovakvu dijagnozu. Što se tiče nodusa štitaste žlezde nema mogućnosti za medikamentoznim lečenjem i obično se prate 1-2 puta godišnje kroz ultrazvučne kontrole. Kada svojom veličinom počnu da prave probleme jedino definitivno rešenje je hirurška intervencija.
      Pozdrav.