Poštovana dr.
    u julu sam imala operaciju i odstranjena mi je cela štitna žlezda i patološki rezultati su stigli pozitivni za papilara kancer. Odstranjeno je i 10 limfnih žlezda i sve su bile negativne (bile su uvećane) . Tumor je bio velicine 1. 8cm i zadržao se unutra štitne žlezde (desnoj strani) . Čekam za terapiju radioaktivnim jodom i termin koji sam dobila je u decembru. Moje pitanje je: Da li moguće primiti ovu terapiju u Beogradu, koliko dugo se čeka, u kojoj bolnici, kakva je procedura i koliko otprilike košta? Da li vi smatrate da čekanje do decembra ne predstavlja opasnost za pojavu ovih ćelija na limfnim žlezdama, plućima ili kostima ili je rizicno čekati i naći opciju da negde dobijem terapiju ranije?
    Živim van Srbije tako da će mi bilo koja informacija dobro doći.

    Odgovoreno: 30. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Apsolutno nemam podataka kakvo je stanje u Beogradu po pitanju terapijske doze j131 što se tiče zakazivanja i termina. Nisam sigurna da se u privatnim klinikama negde radi ova procedura. U svakom slučaju bilo bi poželjno što pre uraditi ovaj vid lečenja. Dotle je neophodno da se krene sa terapijom l-tiroksinom u dozama koje će postoči niske vrednosti tsh, a neće dati simptome predoziranja. Mislim da ste hirurškom intervencijom završili najveći deo posla i da će sve biti u redu.