Poštovani,
    beba je odbila da sisa sa 12,5 meseci, i par dana sam pokušavala da smanjim priliv mleka. Unosila sam manje tečnosti, izmazala malo mleka, ali nije pomoglo. Po savetu dr. primila sam 3 ampule Estradiola ali i dalje mi je leva dojka puna mleka. Preventivno pijem Panklav da ne bi doslo do mastitisa, sada posle 4 dana od završetka terapijom estradiola stanje nije gore, ali ni bolje. Sinoć sam popila 2 tablete bromokriptina, po savetu druge dr. ali posle sat vremena sam povratila, imala sam vrtoglavicu, bila sam užasno pospana, sve u svemu nesposobna za normalno funkcionisanje. Molim vas za savet, kako dalje?
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 30. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Bromokriptin je efikasan lek u sprečavanju laktacije. Relativno često daje nuspojave onako kako ste ih i vi opisali. Mislim da je problem u velikoj dozi koju ste odmah uzeli. Pokušajte sa manjim dozama uz postepeno povećanje doze. Započnite terapiju sa polovinom tablete od 2, 5mg nedelju dana, zatim jedna tableta. Moguće je da ta doza bude dovoljna sa prekid laktacije.