Imam cistu na štitnoj žlezdi veličine oraha. Do sada je nekoliko puta radjena punkcija, ali se cista ponovo napunila. Neki lekari preporučuju operaciju, a neki kažu da sam jos mlada, i prepisali su mi lek Letrox 50. Meni ova cista jako smeta, zbog izgleda, pa sam htela i vas da konsultujem. Da li u mojim godinama dolazi u obzir operacija?
    Unapred se zahvaljujem na odgovoru!

    Odgovoreno: 30. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Cista štitaste žlezde je bezopasna promena koja ne remeti funkciju i probleme može praviti samo svojom veličinom. Punkcija i evakuacija sadržaja su dijagnostički a nekad i uspešan terapijski postupak. Na žalast veoma često se ciste ponovo pune, tako da je hirurška intervencija jedino definitivno rešenje, bez obzira na godine. Ukoliko su vrednosti hormona u redu terapija letroksom je bez svrhe.