Bolujem od hipothireoze i hipokorticizam. Pijem Letrox 18 godina i Hidrokortizon 14 godina. U zadnje vrijeme se jako loše osjećam. Bole me kosti, tijelo, glava, bezvoljna sam. Da li postoji nešto kao zaštita da pijem dodatno uz terapiju. Gdje bi mogla uraditi pregled dexa?
    Pozdrav

    Odgovoreno: 30. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Dugotrajna primena kortikoterapije može negativno uticati na gustinu kostiju i ubrzati osteoporozu posebno kod žena u menopauzi. Bilo bi potrebno uraditi kostnu denzitometriju. Dexa aparati sigurno postoje u Beogradu, Novom Sadu i Nišu. Za sada bez dodatne terapije. Proverite hormone ft4, tsh i acth da bi se procenile doze leka koje uzimate.