Na sajtu scindex sam pronašla članak o istraživanju tj. primeni leka Bekaplermin gel (dr. Beleslin Dušan) u lečenju rana na dijabetskom stopalu. Mom ocu, koji je dijabetičar, je pre dva meseca data ta dijagnoza, kada mu se otvorila rana na desnom stopalu. Rečeno nam je da se rana svakodnevno pere blagim sapunom i previja uz primenu Enbecin spreja i 2x dnevno da pije Trental, što i čini. Zanima me kako da dodjem do tog leka, a znam da ga nema u državnim apotekama?
    Unapred zahvalna, Jelka Pekez

    Odgovoreno: 30. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Na žalost nemam iskustva sa navedenim lekom i ne znam da li ga ima u našim apotekama. Sigurno je da bi njegova primena ubrzala rešavanje problema koji postoje. U svakom slučaju nega stopala i standardna terapija dijabetsene polineuropatije i angiopatije se mora primeniti. Obavezna je i kontrola hirurga u proceni da li je konzervativna terapija dovoljna.
      ass. Dr Milena Velojić Golubović