Poštovana,
    Imam problem sa pojačanom maljavošću na licu i telu, rešila sam da uradim hormonalni test, pošto mi je rečeno da je možda to problem. Zanima me, ako jeste, nakon rešenje problema, hoće li dlačice prestati da rastu u tolikoj meri, ili problem ostaje? I da li je radio talasna epilacija provereno trajno rešenje?
    Hvala

    Odgovoreno: 24. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Pojačana maljavost kod žena je relativno česta pojava u našem podneblju i retko ima u osnovi neki hormonski poremećaj, već je konstitucionalna. Potreban je detaljan pregled i ispitivanje endokrinog sistema da bi se vidlo da li ima razloga sumnjati na neko endokrinološko oboljenje. Postoje lekovi koji mogu smanjiti maljavost i kad nema poremećaja hormona.
      ass. dr Milena Velojić Golubović. Pozdrav.