Poštovana dr,
    Molim Vas hoće te mi reći da li dekstroza brže deluje na podizanje šećera u krvi od običnog šećera pošto mi se dešavaju strašne hipoglikemije u poslednje vreme traju i po 2h. Da li i med brže prolazi kroz krv od kristalnog šećera? I šta je najbolje da dijabetičari koriste kada dođe do hipoglikemije. Inače sam na insulinskoj terapiji lantus i novorapid.
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 24. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Najbolje za rešavanje hipoglikemija je uzimanje hrane, ili rastvorenog šećera. Kako je Vaša terapija insulinom sa 4 dnevne doze obavezno je da imate i ampule glukagona kako bi mogli i drugi da Vam pomognu ukoliko dođe do poremećaja stanja svesti i nemogućnosti oralnog unosa.
      ass. dr Milena Velojić Golubović. Pozdrav.