Poštovana,
    Potvrđena su mi antitela na štitnu žlezdu. Kad sam radila sve te testove imala sam i blago povećan tsh 4.3 (do 4 ref. Vred) i ft4 malo ispod ref. Vrednosti. Zato što sam bila u procesu vantelesne, dogovorila sam se sa endokrinologom da mi uvede terapiju letroxa 50 pola tablete i da spustimo tsh na 1- to smo uradili i sve vreme trudnoće sam pila lek (povećali smo je u jednom trenutku i na celu tabletu) sad mi je tsh 2 a ft4 opet malo ispod ref. vrednosti.  Ja sam planirala da krenem uskoro na vto, pa me interesuje Vaše mišljenje da li da ostavim sve kako jeste ili da opet uvedem letrox50 i da spustm tsh na 1??
    Hvala

    Odgovoreno: 24. 08. 2009.
    • Poštovana,
      U trudnoći rastu potrebe za tireoidnim hormonima, tako da je bilo opravdano uvođenje preparata l-tiroksina. U sadašnjim okolnostima sa i navedenim vrednostima hormona terapija nije obavezna, ali 50mikgr l-tiroksina ne može škoditi, ali ćete se vi možda osećati bolje. Procenite sami.
      ass. dr Milena Velojić Golubović. Pozdrav.