Poštovana,
    Želela bih u što kraće reči opisati moje problematično stanje. Imam kćerku od 12 god., meni je 31-na, nakon dve god. Od njenog rođenja, uradila sam abortus, i od tada mislim od tada imam takoreći majčino mleko... Neku sluz krem boje, koja izlazi pod pritiskom dojke, radila sam testove štitne žlezde pre 5 god. sve je bilo ok. Doktori mu kažu da uradim endokrinološke nalaze, gde prvo da se obratim? Ginekologu, endokrinologu? Koje nalaze bih trebala uraditi? Sad mogu da uradim i mastografiju? Uputite me molim Vas... Jer sad pokušavam dve god. za dete. Da li to utiče, kakvi hormonski problemi mogu da postoje, pomozite u velikoj sam konfuziji?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 24. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Kada postoji sekrecija iz dojke nevezano za dojenje, galaktoreja, potrebno je uraditi hormonske analize, prolaktin i morfološko ispitivanje hipofize, najbolje nmr. Takođe je potreban pregled ginekologa i hirurga uz ultrazvučni pregled dojke, mamografiju, citološki i bakteriološki pregled iscedka. Ukoliko se radi o povećanom lučenju prolaktina terapija lekovima je veoma uspešna i ne predstavlja veliki problem. Takođe i redovna upotreba nekih lekova, klometol, eglonil, sedativi, antidepresivi, može imati za poledicu povećanje prolaktina i galaktoreju.
      ass. dr Milena Velojić Golubović. Pozdrav.