Poštovana,
    Već sam Vam se ranije obraćala za pomoć, konstatovan mi je hasimoto tireoiditis, zamolila bih Vas da mi pojasnite ovu bolest. I još nešto, da li ako mi je anti tpo 6882 znači da ne treba da uzimam nikakve lekove za jačanje imuniteta jer bi to moglo da podstakne još veći razvoj antitela i škodi još više štitnoj žlezdi? Pitam jer sam često prehlađena. I da li je moguće da noge natiču zbog usporenog rada štitne žlezde? Ako jeste, kako to može da se ublazi? Imam 24 godine.
    Hvala unapred, srdačan pozdrav!

    Odgovoreno: 24. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Hašimoto tireoiditis je hronična autoimuna bolest koja često ima za posledicu smanjenje funkcije štitaste žlezde. Do tada ne stvara bilo kakve tegobe i nije potrebna terapija. Vrednosti antitela nisu od značaja za Vas i odluku o započinjanju terapije već koja se započinje na osnovu vrednosti hormona ft4 i tsh. Kontrole 1-2 puta godišnje.
      ass. dr Milena Velojić Golubović. Pozdrav